Sanal Gerçeklik Laboratuvarı

Sanal Gerçeklik Laboratuvarı

Amaç

Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, İnteraktif İçerik Üretimi, 3D Tarama ve Oyun Tasarımı gibi alanlarda kullanılmak üzere, ders işleme veya proje üretimi yöntemleri ile ilgili disiplin temelli bölümlerin desteklenmesi hedeflenmektedir.


Kapsam/İçerik

Üniversitemizin en yenilikçi laboratuvarlarından biri olan Arel Sanal Gerçeklik Laboratuvarı, geleceğin teknolojilerini bünyesine dahil ederek, Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Dijital Oyun Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya, Sinema ve Televizyon, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi pek çok alanda uzman yetiştirme ve proje üretme imkanı vermektedir. Hem tasarım yapma hem uygulama geliştirme imkanı sağlaması, çeşitli interaktif içeriklerin bulunması, laboratuvarda işlenen dersler ve disiplinler arası yapılan çalışmalar ile üniversitenin tüm bölümlerine açıktır.

Çalışma/Uygulama Alanları

Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Dijital Oyun Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Sinema ve Televizyon, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği benzeri bölümlerin yüksek lisansları ve çoklu disiplin içeren tüm alanlar dahil edilebilir.

Bulunan cihazlar
Miktarı
Microsoft HoloLens 2
1 Adet
HTC Vive Pro Full Kit 
4 Adet
Leap Motion 
4 Adet
Apple iPad Pro
3 Adet
EinScan H Handheld Scanner
1 Adet